Erdővel, fával a holnapért

2010. szeptember 1 – 3.

 

Iskolánk csatlakozott a Nyugat-magyarországi Egyetem KEOP 6.1.0 pályázatához. Ebben vállaltuk, hogy egynapos rendezvényt szervezünk, illetve szakköri jellegű foglalkozásokat tarunk tanulóinknak.

Az idei tanévet az egynapos rendezvénnyel indítottuk. Akadályversenyen adtak számot az osztályok az erdővel kapcsolatos ismereteikről. Megkóstolták az erdő ajándékait: gyümölcsöket, leveleket. Tűzrakásban, távcsöves szemétkeresésben versenghettek. A különböző fafajok és a madárhangok felismerése komoly kihívás volt számukra. Fantáziájukat megmozgathatták a kavicsfestéssel. Sok ismerettel gazdagodtak, mégis játékosan, jó hangulatban telt a délelőtt. Az első három helyezett osztály jutalomban részesült.

További ismereteket szerzett a témában a 4. b, 5. a, 6. a, 7. a osztály szakköri jellegű foglalkozásokon.

A 3 nap képekben

Vélemény, hozzászólás?