Rendezvények 2013/14

 

 

Szeptember:

 

szeptember 1.

Évnyitó

szeptember 2.

Az első tanítási nap

Szülői értekezlet – 1. évfolyam

szeptember 9.

Szülői értekezlet – 2-8. évfolyam

szeptember 16-20.

A tanulószoba és a napközi rendjének véglegesítése.

Az angol és német nyelvtanfolyamok indítása az 2-3. évfolyamon

szeptember 16.

Munkaértekezlet

szeptember 18.

A fogorvosi vizsgálat kezdete

szeptember 24-26.

Hulladékgyűjtés

 

 

Bemeneti mérések megíratása: szövegértés, matematika

A tanulók állóképességének mérése

Fizika-túra

Az állatok világnapja alkalmából: rajzverseny meghirdetése óvodások és iskolások részére

Logopédiai felmérés

Vízminőség vizsgálat

Ügyes kezekKiállítás az aulában: 4. a

 

 

Október:

 

október 1.

A zene világnapjaiskolarádió

október 4.

Az aradi vértanúkra emlékezünkiskolarádió.

Részvétel a városi ünnepségen (5. évfolyam)

október 7.

Munkaértekezlet: az elsős tanulók beilleszkedése.

SZM értekezlet, fogadóóra

október 14.

Ősz a szőlőbenkiállítás az aulában

Madárijesztő-készítő verseny

október 22.

Iskolai ünnepélymegemlékezés október 23-ról

október 25.

Mese és muzsika – rendhagyó énekóra

 

 

DIFER mérések

Az óvónők látogatása az iskolában

Az állatok világnapja: a rajzverseny eredményhirdetése, kiállítás, műsor.

Ügyes kezek – bemutatkozó kiállítás 4. b

Mezei futóverseny.

Részvétel a gesztenye-napi rendezvényeken.

Gyalogtúra, gyalogló világnap – városi program

Tud6nád Területi Matematika Verseny.

 

 

                       

November:

 

 

Őszi szünet. 2013. október 28 – 2013. október 31.

A szünet utáni 1. tanítási nap 2013. november 4. hétfő.

 

november 27.

Óvónők látogatása az 1. osztályos tanulók óráján.

november 30.

Családi sportnap

 

 

A gyengén álló tanulók szüleinek értesítése 2013. november 30-ig.

Versmondó verseny – alsó tagozatos tanulók részére

Őszi egészségnap: fogápolás, testápolás

Részvétel az idegen nyelvi tanulmányi versenyeken. (Szt. Orsolya R. K. Ált. Isk., Gyakorló Iskola Győr).

Ügyes kezek – 3. a

A tanulók tankönyvigényének felmérése, ingyenes tankönyv igényfelmérés.

Részvétel a városi, megyei sportversenyeken.

A sítábor meghirdetése.

Maróth Rezső matematika verseny.

Varga Tamás matematika verseny.

Gombocz Zoltán helyesírási verseny: iskolai forduló

 

 

           

December:

 

december 2.

Fogadóóra

Pályaválasztási szülői értekezlet – 17 óra

december 6.

Mikulásműsor ovisoknak és iskolásoknak – vendégszereplés a partner intézményekben

december 13.

A Hűség Napja – megemlékezés a soproni népszavazásról – iskolarádió

 

 

Karácsonyi készülődés, ünnepvárás

Ø        Nyílik az adventi kalendárium

Ø        Karácsonyi játszóház

Ø        Karácsonyi reformsütemények sütése

Ø        Karácsonyi mézeskalács sütés

Ø        SÜTI-MAMI verseny

Ø        Advent Bécsben – kirándulás Osztálykarácsonyok.

Ø        Karácsony-kupa.

Ø        Ügyes kezek – 3. b

Mese és muzsika – rendhagyó énekóra

Holenda Barnabás matematika verseny

Gombocz Zoltán helyesírási    verseny körzeti forduló

Téli szünet: 2013. december 20 – 2014. január 3.

 

 

Január:

 

január 6.

A téli szünet utáni első tanítási nap

január 17.

Az 1. félév utolsó tanítási napja

január 22.

A Magyar Kultúra Napja

január 24.

  A félévi értesítők kiosztása

január 27.

Félévi értekezlet

Szülői értekezlet

 

 

SZM értekezlet – február farsang előtt

           

Farsangi játszóház az óvodásoknak

Ügyes kezek 2. a

Megyei angolverseny, Fekete István Általános Iskola Győr

Kalmár László Matematika Verseny 5-8. évfolyam

Hevesy György Országos Kémia Verseny

 

                         

Február:

 

február eleje

Sítábor

február 14.

Farsang: felső tagozat

február 15.

Farsang: alsó tagozat

február 21.

Beiskolázási tájékoztató a leendő 1. osztályos tanulók szülei számára

  Játszóház a leendő 1. osztályos tanulók számára

február 26.

Nyílt tanítási órák a leendő 1. osztályos tanulók szülei számára

február 24-től

OVISULI

 

 

Ügyes kezek 2. b

Síelés a szülőkkel

Mese és muzsika – rendhagyó énekóra

Így írok én pályázat

HÓD óra az OBI-ban (5. évfolyam)

Tanulmányi versenyek

Zrínyi Ilona Országos Matematika Verseny

Hulladékgyűjtés

 

 

Március:

 

március 3.

Fogadó óra

március 5.

Nyílt tanítási nap

március 14.

Március 15-ei iskolai ünnepély

március 21.

  A Víz világnapja – kiállítás, látogatás a Soproni Vízműben

 

KI MIT TUD? – iskolai forduló

Részvétel a városi tanulmányi versenyeken – matematika, idegen nyelv (Petőfi napok)

Mezei futóverseny

Labdarúgó diákolimpiai – városi döntők

Nyuszi – kupa – kosárlabda

Kerékpáros ügyességi verseny

Tavaszváró programok (ének, vers, kézműves foglalkozás) – alsó tagozat

Ügyes kezek 1. a

Drogmentes futás, drogmentes hét

 

 

 

Április:

 

április 7-10.

Lackner-napok

Városi- és területi versenyek:

Ø        Komplex természettudományi verseny

Ø        Alsós matematika verseny

Ø        Környezetvédelmi verseny

Ø        Idegen nyelvi fordítóverseny

Ø        Soproni költők versei – szavalóverseny

Lackner-kupa (kosárlabda, foci), Staféta labdarúgás, kosár

április 11.

A Költészet napja – iskolarádió

április 23.

A Föld Napja – udvarrendezés, kiállítás, vetélkedő

április 25.

  Értesítés a gyengén álló tanulók szülei részére

 

Részvétel a városi tanulmányi versenyeken – matematika, idegen nyelv (Gárdonyi napok)

Mese és muzsika – rendhagyó énekóra

A Lackner projekt feladatainak megoldása

Ügyes kezek 1. b

Labdarúgás megyei döntők

Kerékpártúra

  

 

Május:

 

május 5.

Anyák napja az osztályokban

Fogadó óra

május 9.

Madarak és Fák Napja – virágültetés

május 10.

Lackner nap, a diákönkormányzat napja

május 12.

  Szülői értekezlet a leendő 1. osztályos tanulók szüleinek

május 14.

Leendő 1. osztályos tanulók fogadása tanórán

május 28.

Országos kompetenciamérés (4., 6., 8. évfolyam)

 

 

Látogatás a Páneurópai Piknik emlékhelyen (8. évfolyam)

Igényfelmérés a 3. évfolyamon az idegen nyelv tanulásáról (akik eddig nem tanultak)

Az emelt szintű 5. osztályos angol nyelvi és testnevelés csoportok szervezése

Év végi felmérések megírása, értékelése

Ügyes kezek 1. c

Hulladékgyűjtés

Atlétika városi bajnokság

Labdarúgás megyei döntők

Osztálykirándulások

 

 

Június:

 

június 4.

Nemzeti Összefogás Napja

június 12.

Egészség-, és környezetvédelmi témanap

Az utolsó tanítási nap

június 13.

Tanítás nélküli munkanap a pedagógusok részére

június 18.

  Tanévzáró ünnepély, ballagás

június 20.

Tanévzáró értekezlet

 

 

Tábor – Szőce

              Zánka

 

Vélemény, hozzászólás?